Start Bogdanowice - Troja Włodzienin 4-3 (2-1)
3-1 Wiesław Frydryk - 49'

3-2 Artur Leus - 54' (wolny)
4-2 Robert Sobaszek - 66'
4-3 Artur Leus - 75' (wolny)

START: M.Prochnij - T.Jaworski, R.Zmurczyński, M.Gużda, M.Kulesza (70' Gorczyca) - R.Piskorz, J.Milewski, Ł.Sztreker (61' M.Satarowski), P.Leszczyński (73' Ł.Daszkiewicz) - W.Frydryk, R.Sobaszek

Żółte kartki:
START: 1 - Tomasz Jaworski (76')
TROJA: 3 - (67'), (68'), (88')

Główny Sędzia:Łukasz Juszczyk

Pierwszy mecz rundy wiosennej i pierwsze zwycięstwo, o które jednak musieliśmy drżeć do ostatniego gwizdka sędziego. Jesienią, w poprzednim spotkaniu tych zespołów Bogdanka również zwyciężyła różnicą jednej bramki, jednak tamtym razem padł tylko 1 gol, a teraz kibice ujrzeli ich aż 7. Spotkanie rozegrano w chłodzie i przy ciągle padającym deszczu, stąd często na śliskiej murawie było wiele przypadku i nie wymuszonych błędów. Wszystkie gole dla naszego zespołu zdobyli zawodnicy, którzy przyszli od tego roku, choć z całej trójki strzelców absolutnym debiutantem był tylko Robert Sobaszek. W porównaniu z poprzednią rundą po przyjściu Frydryka, Gużdy, Sobaszka, Milewskiego i Daszkiewicza w grze Bogdanki nastąpił wyraźny progres, choć oczywiście wiele jest jeszcze do poprawienia, choćby stałe fragmenty gry pod naszą bramką, po których straciliśmy 2 z 3 goli.

Już w 4 minucie meczu pierwszą sytuację pod bramką rywala stworzyli nasi zawodnicy, ale po rzucie rożnym Marcin Gużda główkując nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi minutę później goście mogli prowadzić 1-0, lecz dopisało nam szczęście po rzucie wolnym z dystansu Pawła Papugi, kiedy piłka trafiła w poprzeczkę. Pierwszy gol padł w 17 minucie spotkania - lewą stroną boiska przedarł się w pole karne Piotr Leszczyński i zagrał w poprzek do dobrze ustawionego Wiesława Frydryka, który uderzeniem z pierwszej piłki dał Bogdance prowadzenie. Ostatni gol "Wiery" dla Bogdanki w meczu o stawkę miał miejsce 4,5 roku temu w meczu z BKS Stal Bielsko-Biała w III lidze. Niestety z prowadzenia nie cieszyliśmy się zbyt długo, bo goście w 22 minucie doprowadzili do wyrównania po kapitalnym uderzeniu z dystansu Jarosława Kucela. Markowi Prochnijowi pozostało tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Nasi zawodnicy zaledwie 2 minuty po stracie gola ponownie wyszli na prowadzenie. Łukasz Sztreker pociągnął z piłką prawą stroną boiska i zagrywał ją w pole karne do Frydryka, jednak ta po drodze odbiła się od ręki zawodnika Troi i główny sędzia nie miał wątpliwości - rzut karny. Pewnym egzekutorem "11" okazał się Marcin Gużda, który uderzeniem przy lewym słupku zmylił bramkarza gości. Do końca I połowy niewiele ciekawego działo się na boisku i zarówno jedni, jak i drudzy nie stworzyli już klarownych sytuacji podbramkowych, po których mogły paść kolejne gole. Zdecydowanie więcej akcji miało miejsce po przerwie. Już pierwsza z nich przyniosła Bogdance trzeciego gola. Marcin Gużda z rzutu wolnego dośrodkował piłkę w pole karne rywala, a tam najwięcej sprytu zachował najbardziej doświadczony zawodnik i zarazem trener Startu Wiesław Frydryk, który z okolicy 14 metra pokonał bramkarza Troi. 9 minut po przerwie przyjezdni wykonywali rzut wolny z 20 metra od bramki Prochnija, którego bezpośrednim uderzeniem pokonał Artur Leus, zmniejszając prowadzenie Startu do jednego gola.  W 59 minucie Wiesław Frydryk z prawej strony boiska idealnie zagrał do Roberta Sobaszka, który zmarnował idealną sytuację do podwyższenia prowadzenia trafiając piłką z bliska w interweniującego bramkarza. Zaledwie minutę później niemal kopia poprzedniej akcji, lecz tym razem "Wiera" zdecydował się na uderzenie, bramkarz obronił ten strzał a Sobaszek nie zdołał opanować piłki, którą obrońcy wybili z pola karnego. W 62 minucie kolejna dobra sytuacja Startu - Piotr Leszczyński wykonywał rzut rożny, po którym piłkę głową uderzał na bramkę Marcin Gużda, ale tym razem bramkarz instynktownie wybił piłkę poza bramkę. W 66 minucie kibice ujrzeli czwartego gola dla naszego zespołu. Wiesław Frydryk spod końcowej linii boiska idealnie zagrał na głowę nie pilnowanego Sobaszka, któremu nie pozostało nic innego jak z bliska skierować piłkę do pustej bramki. Na kwadrans przed końcem meczu padł ostatni gol spotkania, a trzeci dla gości. Kopia sytuacji z 54 minuty - Artur Leus tym razem niemal z linii 16 metra ustawił piłkę do rzutu wolnego i precyzyjnym uderzeniem tuż przy prawym słupku umieścił piłkę w bramce Prochnija, który wydaję się źle ustawił mur, przyczyniając się do utraty gola. Na całe szczęście do końca meczu nie padł już żaden gol, choć na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego obowiązkiem Wiesława Frydryka było umieścić piłkę w bramce - w sytuacji sam na sam z 8 metra trafił piłką w słupek, a przy próbie dobitki obronną ręką wyszedł bramkarz. Koniec końców komplet punktów pozostał w Bogdanowicach i z tego należy się cieszyć, a za tydzień Bogdankę czeka kolejna trudna przeprawa u wicelidera z Lisięcic.