Start Galmet Bogdanowice - Energetyk ROW Rybnik 0-3 (0-1)
0-1 Kamil Kostecki - 35'
0-2 Konrad Cieślak - 56'
0-3 Jarosław Wieczorek - 90'
W dzisiejszym spotkaniu lepszym zespołem byli goście z Rybnika, którzy zdecydowanie pokonali naszą drużynę 3-0. Po ostatnich dobrych spotkaniach Bogdanki w meczu z ROW-em jakby "uszło z nich powietrze" i nie byli w stanie przeciwstawić się drużynie, która po 28 latach awansowała na centralny szczebel rozgrywek ligowych. Gratulacje dla zawodników i działaczy Energetyka, a naszym zawodnikom życzymy "zresetowania" się przed kolejnym szlagierowym spotkaniem z Oderką w Opolu, już w najbliższą środę.
START: Bąkowski - Bieniasz (72' Karabin), Kaliciak, Woniakowski (46' Mikler), Sławik - Jamuła, Janowicz (56' Zapotoczny), Dzierżenga (56' Dudacy), Chałek, Balcer - Rybak

Relacja >>>>>

Energetyk ROW: Paś - Cieślak (85' Stryczek), Gancarczyk, Mitura, Kocur (66' Wieczorek) - Pielorz, Wójcik, Kasprzak (62' Janik), Wrześniak, Bonk (73' Dzięgielowski) - Kostecki
Trener: Jan Furlepa

Rezerwa:
START: Kozakiewicz, Krupa
Energetyk ROW: - Gocyk, Andraszak, Żyrkowski

Zółte kartki:
START: Tomasz Bąkowski (18'), Damian Chałek (38')
Energetyk ROW: - Mariusz Gancarczyk (16)

Główny sędzia:
Tomasz Szczawurski (Brzeg)

WIDZÓW: 450

Brak dwóch podstawowych zawodników: byłego gracza ROW-u obrońcy Arkadiusza Lalko i pomocnika Marcina Gużda był nadto widoczny w dzisiejszym spotkaniu. Niestety niektórzy ich koledzy zagrali (przeszli) obok meczu i o końcowym sukcesie nie mogło być mowy.
Pierwsze 20 minut, to zachowawcza gra obu drużyn, którym z rzadka zdarzało się śmielej podejść pod pole karne rywala. Dopiero w 22’ mogło dojść do zdobycia gola, gdyby Grzegorzowi Kaliciak po strzale z rzutu wolnego z 25 metra na przeszkodzie nie stanął słupek, na którym zatrzymała się piłka precyzyjnie uderzona ponad murem i kto wie, jak potoczyłyby się dalsze losy tego meczu, gdyby to nasi zawodnicy pierwsi strzelili by gola. Stało się jednak inaczej i w 35’ to goście objęli prowadzenie. Paweł Woniakowski do spółki z Mateuszem Bieniaszem nie porozumieli się, co do przejęcia górnej piłki, która odbita znalazła się pod nogami Kamila Kosteckiego – zawodnik Energetyka w sytuacji sam na sam z Tomaszem Bąkowskim pokonał naszego golkipera. Pod koniec I połowy lepiej dysponowani goście jeszcze raz zagrozili naszej bramce. Na strzał z 25 metra zdecydował się Grzegorz Bonk, jednak jego uderzenie nasz bramkarz obronił na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry jeszcze jedno groźne uderzenie zza pola karnego oddał tym razem Bartosz Wójcik, lecz piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki Bąkowskiego.
Przerwa nie zadziałała pozytywnie na zawodników Bogdanki, którzy zupełnie nie mieli pomysłu na przebicie się przez rybnicką defensywę. Na domiar złego w 56’ można było powiedzieć, że jest już po meczu. W narożniku pola karnego Startu piłkę przejmuje Konrad Cieślak i ruszył z nią w kierunku naszej bramki – widząc wychodzącego naprzeciw siebie bramkarza posłał piłkę w długi róg, a ta spokojnie tuż przy słupku znalazła się w siatce. 2-0 po niespełna godzinie gry i 100-osobowa grupa najzagorzalszych  kibiców ROW-u zaczęła skandować „Mamy awans – II liga !!!”. I choć do końca spotkania pozostało jeszcze 30 minut gry, to obraz tego widowiska nadal się nie zmieniał i fani rybnickiego zespołu coraz lepiej bawili się na trybunach, a co warte podkreślenia ich doping był kulturalny i rzeczowy, co niestety nie wszystkim kibicom innych drużyn się zdarza.  5 minut po podwyższenia prowadzenia goście mogli zdobyć kolejnego gola, ale w naszej bramce świetnie spisał się Tomek Bąkowski skutecznie broniąc nogami uderzenie z bliska Grzegorza Bonka. Ten sam zawodnik chwilę później wykonywał rzut wolny spod bocznej linii boiska i po jego strzale kibice gości zamanifestowali zdobycie gola, ale tym razem piłka ocierając się o nasz mur trafiła w boczną siatkę. Nasi zawodnicy, co było rzadkością w tym meczu w 86’ przeprowadzili kontratak, jednak po dograniu piłki przez Kaliciaka do wprowadzonego w II połowie Mateusza Miklera futbolówkę spod nóg naszego napastnika w ostatniej chwili wybił obrońca gości i zapobiegł dobrze zapowiadającej się akcji. Pod koniec spotkania nasi zawodnicy dążyli do zdobycia honorowej bramki i w tym czasie wykonywali parę rzutów rożnych i liczne auty autorstwa Grzegorza Kaliciaka, jednak w żadnej z tych sytuacji obrońcy i bramkarz ROW-u Paś nie dali się zaskoczyć. Na domiar złego właśnie po ostatniej wrzutce piłki z autu w pole karne przeciwnika szybki kontratak przeprowadzili „Energetycy” i rezerwowy w tym spotkaniu Jarosław Wieczorek mając przed sobą osamotnionego Bąkowskiego dokończył dzieła, zdobywając trzeciego gola dla swojego zespołu. Po tej bramce główny sędzia Tomasz Szczawurski z Brzegu zakończył spotkanie i działacze ROW-u, oraz zawodnicy z ławki wbiegli na boisko z otwartymi szampanami i z pozostałymi członkami zespołu, oraz kibicami świętowali awans swojej drużyny do II ligi zachodniej, w której w przyszłym sezonie wystąpią.
Taki obrazek, kiedy drużyna przyjezdna świętuje awans widzieliśmy już na naszym stadionie w sezonie 2006/07, kiedy to MKS Kluczbork po zwycięstwie nad Bogdanką 3-2 na 4 kolejki przed zakończeniem rozgrywek IV ligi zapewnili sobie awans klasę wyżej. Naszej drużynie nie udało się i już na długo nie uda poprawić bardzo niekorzystną statystykę spotkań z ROW-em. Na 4 mecze wszystkie zakończyły się zwycięstwem ROW-u, a po za tym naszym zawodnikom ani razu nie udało się pokonać bramkarza rywala, a wszystkich goli stracili 8.
Teraz przed nami jeszcze 3 ostatnie ligowe kolejki i warto by było zakończyć je pozytywnym rezultatem.