Czas na Piotrówkę !

• autor: bo_s, 2010-09-29 22:54

W najbliższej kolejce III ligi opromieniona ostatnim zwycięstwem Bogdanka uda się na ciężki teren, jakim z pewnością jest drużyna z Piotrówki. Jednak w ostatnich meczach nasza drużyna pokazała, że nie mamy respektu przed najlepszymi i do spotkania z opolskim beniaminkiem przystępujemy pełni optymizmu.
Jak będzie? Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion do Piotrówki, aby osobiście emocjonowali się tym pojedynkiem !
ZAPOWIEDŹ MECZU >>>>>

LZS Piotrówka, wraz z Oderką Opole w zeszłym sezonie wygrali IV ligę opolską wspólnie awansując do III ligi. Nasz najbliższy rywal zgromadził wówczas 72 punkty, ustępując opolanom na finiszu o 9 oczek, a III w tabeli Swornicę Czarnowąsy wyprzedzili o 7 punktów.
Drużyna z Piotrówki poczyniła w ostatnim czasie ogromny postęp, gdyż jeszcze 4 lata temu występowali w B klasie, by rok po roku osiągać awans, aż do obecnego sezonu, gdy zawitali do III ligi opolsko-śląskiej. Prezes klubu Ireneusz Strychacz od marca tego roku na stanowisko trenera drużyny ściągnął człowieka z nazwiskiem, jakim z pewnością jest były 2-krotny reprezentant Polski i takich klubowych drużyn, jak Szombierki Bytom, GKS Katowice, Widzew Łódź (2xMP i król strzelców ligi): Marek Koniarek, który zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Wagnera, choć pierwsze awanse miały miejsce za trenera Rafała Florczyka. Poczyniono też spore przetasowania jeśli chodzi o zawodników. Do bramki Piotrówki pozyskano Piotra Lecha, znanego z występów głównie w śląskich klubach: Ruch Chorzów, GKS Katowice, Górnik Zabrze, czy GKS Bełchatów. Jednak ten doświadczony, bo 42 letni zawodnik na pewno lata świetności ma już za sobą, Drugim zawodnikiem wartym uwagi jest syn reprezentanta Polski Jerzego WijasaŁukasz. Wychowanka GKS-u Katowice ściągnięto na początku tego roku. Jednak włodarze klubu w poszukiwaniu wzmocnień nie oglądali się tylko na rodzimy rynek piłkarski, czego dowodem są zawodnicy z „Czarnego lądu” – Nigeryjczycy: Ekwueme, Obaka, Ocholeche, Emeka, Senegalczyk Cisse, czy reprezentanci Zimbabwe: Paddington Shereni, Patmore Shereni, Nzerumbaye.

Drużyna Piotrówki, podobnie jak Bogdanka początek sezonu miała nie udany. W I kolejce po incydencie z kartami zdrowia nie doszło do meczu w Rybniku z miejscowym Energetykiem ROW i to spotkanie odbędzie się 6 października. W II i III kolejce podopieczni Marka Koniarka przegrali, najpierw u siebie w meczu na szczycie z drugim opolskim beniaminkiem Oderką Opole 1-2 (gol dla Piotrówki Wijas), a następnie na wyjeździe BKS Stal Bielsko-Biała 0-2. Potem było już tylko lepiej. Piotrówka w kolejnych spotkaniach pokonała Victorię Chróścice 3-0 (d) (Wolny, Mieszczak x 2), LZS Leśnicę 3-1 (w) (Mieszczak, Wijas, Emeka), Skalnik Gracze 2-0 (d) (Wolny x 2), a w ostatniej kolejce zremisowali w Pawłowicach z Pniówkiem 1-1 (Wolny), tracąc wyrównującego gola w 95 minucie meczu !
Aktualnie LZS Piotrówka w tabeli z 10 punktami zajmuje 6 miejsce (gole 10-6), mając jeszcze do rozegrania zaległy wspomniany już mecz z Rybnikiem.

Strzelcy Piotrówki:
4 - Maciej Wolny, 3 - Łukasz Mieszczak, 2 - Łukasz Wijas, 1 - Roland Emeka John

Tak więc derbowe spotkanie VIII kolejki obu opolskich drużyn zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż ostatnio forma zarówno Piorówki, jak i naszego Startu jest wysoka i obie ekipy celują w zwycięstwo. Dla kogo cała pula trzech punktów, a może po jednym dla każdej drużyny ? Przekonamy się już w najbliższą sobotę na stadionie w Piotrówce.

LZS Piotrówka – LKS Start Galmet Bogdanowice, sobota 02.10.2010r., godz. 15:00
(główny sędzia: Paweł Szlufarski z Kluczborka), który w tym sezonie prowadził już mecz Bogdanki na własnym stadionie z Rozwojem Katowice (1-1)

Trenerzy obu drużyn znają się jeszcze z I ligowych boisk. Gdy Marek Koniarek w sezonie 1995/96 z Widzewem Łódź zdobywał mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców z 29 golami, Ryszard Remień po 6-letniej przygodzie w Lechu Poznań przeniósł się do Petrochemii Płock.

Marek Koniarek, trener Piotrówki                    Ryszard Remień, trener Startu

autor: forza-sgb 2010-09-30 06:41:38

Profil forza-sgb w Futbolowo No to Bogdanka do boju. Pokażcie w Piotrówce klasę.