Przedmeczowa wypowiedź trenera

• autor: bo_s, 2010-05-02 09:17

Marek Malewicz - trener Bogdanki, podobnie jak my jest pełen optymizmu przed dzisiejszym meczem z liderem Ruchem Zdzieszowice. Jak sam powiedział; "Na naszym boisku wszystko się może zdarzyć." My mamy nadzieję, że tym wszystkim nie będzie porażka, każdy inny wynik bierzemy z zadowoleniem.
A jak będzie - Zapraszamy wszystkich kibiców dzisiaj na stadion w Bogdanowicach, gdzie nadkomplet  fanów obejrzy na pewno ciekawy pojedynek.
Zapraszam na wywiad z Markiem Malewiczem >>>>>

- Trenerze, rozpoczyna się „wielka majówka”, w sumie 8, lub nawet 9 spotkań, grane systemem sobota/niedziela– środa, itd. Będą to zarazem mecze o nasze być, albo nie być. Czy drużyna wytrzyma trudy tego „maratonu”

- Nasza drużyna liczy 20 zawodników, w której jest trzech w wieku juniora. Na pewno będą to ciężkie mecze, ale postaramy się wyjść z nich z jak najlepszym wynikiem. W maju więcej meczów gramy u siebie, niż na wyjeździe. Na pewno na własnym boisku gra nam się lepiej, a w tej rundzie jak na razie na 4 mecze tylko jedno rozegraliśmy na własnym terenie. Będziemy się starać, żeby tu odnieść zwycięstwa i nie zawieść licznych kibiców Bogdanki. Myślę, że jeśli nie będzie niemiłych niespodzianek w postaci kartek, czy kontuzji, to powinno być dobrze, a o kondycję jestem spokojny. Jak dotychczas nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników choćby w jednym meczu ligowym, gdzie taka sytuacja w sparingach na ogół nie miała miejsca i m.in. to też wpłynęło na takie, a nie inne wyniki, choć i tak nie były one złe. Odnieśliśmy zwycięstwa nad TOR-em i Namysłowem, a w nieznacznie przegranych pojedynkach z ROW-em, Psarami i Rozwojem byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla rywala. Tak więc jestem pełen optymizmu przed kolejnymi meczami.

- W najbliższą środę gramy kolejną rundę pucharu z Paczkowem. Czy drużyna wystąpi w tym spotkaniu w pełnym składzie, czy też paru zawodników odpocznie, dając szansę występu zmiennikom. Wiadomo, że najważniejsza jest liga.

- Na pewno dam odpocząć paru zawodnikom, a komu? Za wcześnie jeszcze o tym mówić. Na tą chwilę, z racji tego, że nie zajmujemy w tabeli bezpiecznego miejsca i ciągle walczymy o utrzymanie, to puchar traktujemy zupełnie ulgowo. Z pewnością, jeśli byśmy zajmowali miejsce, gdzieś w środku stawki, to chcielibyśmy zajść w pucharze jak najdalej, bo można trafić na fajne zespoły.

- Czy po ostatnim, nieszczęśliwie przegranym meczu w Katowicach w podstawowym składzie dojdzie do zmian w szlagierowym meczu na własnym stadionie przeciwko liderowi i czy zagra filar defensywy Grzegorz Kaliciak, który ostatnio gra w kratkę narzekając na ból nogi.

- Jeśli chodzi o Kaliciaka, to liczę na jego występ, bo praktycznie we wszystkich sparingach, w których grał prezentował się bardzo dobrze. Jest to duże wzmocnienie w naszych tyłach, potrafi pokierować zespołem, ma wielkie doświadczenie. Nawiązując do roszad w składzie w najbliższym meczu, to powiem, że ciągle o tym myślę. Jutrzejsza odprawa zdecyduje o tym kto zagra od początku spotkania, zawsze przed każdym meczem pytam zawodników o ich dyspozycję. Zobaczymy.

- Wracając do najbliższego spotkania, jakie nas czeka ze Zdzichami. Mecze Bogdanki i Zdzichów zawsze wywoływały u nas spore emocje i także z racji tego, że nie ma w III lidze innej drużyny z powiatu głubczyckiego – są to dla nas takie małe derby. Bardzo dobrze z Prezesem Piechą znacie się z trenerem Ryśkiem Remieniem. Czy masz już w głowie taktykę na to spotkanie i czy jest coś czym rywal może nas zaskoczyć.

- W minioną środę specjalnie wybrałem się na mecz do Zdzieszowic, który grał z Victorią Chróścice. Było to ciekawe spotkanie o dwóch obliczach. I połowa, to zdecydowana przewaga Zdzieszowic, natomiast w II części przeważał niżej notowany rywal, czyli Chróścice, które do końca wierzyły, że na trudnym terenie można wywalczyć chociaż punkt, którzy wolą walki sobie wywalczyli, remisując 1:1. A czym Ruch może nas zaskoczyć? Jest to drużyna, która ma solidną każdą formację i bardzo silną ławkę rezerwowych, z której każdy zmiennik może coś pozytywnego wnieść do gry. Jest to drużyna poukładana. Rysiek Remień zrobił tam kawał dobrej roboty. Nasz rywal może  głowie mieć porażkę z nami w Bogdanowicach 2 lata temu 2:3, z której z pewnością wyciągnęli wnioski. Mam nadzieję, że moi zawodnicy nie przestraszą się lidera od pierwszych minut wyjdą skoncentrowani i zmotywowani, z wiarą, że można osiągnąć dobry wynik, a na naszym terenie wszystko się może zdarzyć. Ostatnio na treningach sporo pracowaliśmy nad stałymi fragmentami gry, które mogą zdecydować o jutrzejszym wyniku.

Z trenerem Markiem Malewiczem rozmawiał Bogusław Stupek

Majowy harmonogram gier Startu Galmet Bogdanowice:

01.05 SO
02.05 NI Ruch Zdzieszowice D liga