Poza boiskiem

• autor: bo_s, 2010-04-01 08:24
Zapraszam na wydarzenia, które miały miejsce przed inauguracyjnym meczem wiosny z TOR-em Dobrzeń Wielki.

Ten ważny mecz, jakim było spotkanie naszej Bogdanki z TOR-em Dobrzeń Wielki poprzedziło parę uroczystości.
Najpierw o godz. 13.00 w górującym ponad stadionem Startu – Kościele im. Podwyższenia Świętego Krzyża odprawiona została msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Adam Szubka w intencji całego klubu Start Galmet Bogdanowice: zawodników, działaczy i sponsorów, oraz oczywiście kibiców i zaproszonych gości. W tym nabożeństwie uczestniczyli zawodnicy i kibice Bogdanki, oraz członkowie zarządu klubu Wojciech Piecha, Dariusz Siudmak, Arkadiusz Barabasz, Bogusław Stupek, Grzegorz Kaspryk, trener Marek Malewicz, główni sponsorzy Dyrektorzy firmy Galmet: Stanisław i Robert Galara z rodzinami, oraz zaproszeni goście: Adam Krupa – poseł, Jan Krówka – Burmistrz Głubczyc, Marek Gorczyca – sołtys Bogdanowic, Kazimierz Jurkowski – b. Burmistrz Głubczyc, oraz wielu innych.
Na zakończenie tej uroczystej Eucharystii poznaliśmy inne oblicze księdza proboszcza, który, jak powiedział ze sportem, a szczególnie z piłką nożną związany jest od wczesnych lat swojego kapłaństwa. Wspominał, jak przed laty w pierwszej połowie lat 70-tych służył w parafii św. Józefa w Zabrzu. naprzeciwko której znajdował się stadion Górnika Zabrze, w tych czasach jednej z potęg piłkarskich, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Przypomniał również gościom i parafianom, jak przed każdym meczem Górnika w tym kościele modlili się zawodnicy zabrzańskiego klubu na czele z Hubertem Kostką i może stąd boiskowy przydomek świetnego bramkarza Górnika i reprezentacji Polski: Farorz (co w gwarze śląskiej oznacza proboszcza). Również ks. Adam Szubka miał przyjemność udzielać znanym piłkarzom sakramentu małżeństwa, jak choćby Andrzejowi Fischer, czy Zygfrydowi Szołtysik i wielu innym. Ksiądz proboszcz serdecznie podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania klubu i wzrostu popularności naszej Bogdanki. Zaapelował też, aby na tym pięknym stadionie znajdującym się u podnóża kościoła, który w tym roku obchodzić będzie okrągłą rocznicę 100-lecia istnienia, zawsze toczyła się sportowa rywalizacja pod hasłem „fair play”, bo nic tak człowieka nie ubogaca, jak zdrowa rywalizacja w duchu czystej walki.
Po zakończeniu tej mszy wszyscy udali się na stadion Bogdanki, na którym odbyła się krótka ceremonia poświęcenia tego obiektu.

Ksiądz proboszcz z Dyrektorem firmy Galmet Stanisławem Galara kopnięciem piłki dokonali symbolicznego otwarcia nowego stadionu naszego klubu Start Galmet Bogdanowice.

A, że było i poważnie i śmiesznie, to jeszcze na sam koniec ks. proboszcz powiedział, że chciałby doczekać chwili, kiedy na tym stadionie zagrają między sobą Bogdanka z Górnikiem Zabrze, a spoglądając w stronę reprezentantów władz Głubczyc i naszego kraju Jana Krówki i Adama Krupy powiedział, że od tej chwili pozostaną nie tylko kibicami lokalnej Polonii Głubczyce, ale i naszej Bogdanki :)

Tuż przed samym meczem Prezes OZPN podokręgu Głubczyce Zbigniew Bojarski i sekretarz związku Bronisław Humeniuk wręczyli naszym byłym i obecnym zawodnikom, działaczom i sponsorom srebrne i brązowe honorowe odznaki OZPN:

Srebrną odznakę honorową OZPN otrzymali:

1.  Stanisław Galara – Dyrektor firmy Galmet
2.  Robert Galara – Dyrektor firmy Galmet
3.  Marek Malewicz – trener
4.  Sławomir Piekarz – kierownik klubu
5.  Przemysław Baranowski – zawodnik
6.  Grzegorz Lichwa – były zawodnik
7.  Zbigniew Antoszczyszyn – były zawodnik
8.  Ryszard Antoszczyszyn – były zawodnik
9.  Andrzej Antoszczyszyn – były zawodnik