Szpital w Bogdance !!!

• autor: bo_s, 2010-03-27 20:59
Niestety, złe wieści nadchodzą z naszego obozu. Do już nieobecnych kartkowiczów Jamuły i Miklera doszli kolejni zawodnicy, tym razem z problemami zdrowotnymi, którzy w meczu z TOR-em na pewno nie zagrają, lub ich występ stoi pod dużym znakiem zapytania.
O tym i o przedmeczowej zapowiedzi zapraszam po rozwinięciu newsa.

Obie ekipy po rundzie jesiennej III ligi sezonu 2009/2010 wleczą się w ogonie ligowej tabeli, i dzielą ich tylko 2 punkty - dlatego zarówno dla Bogdanki, jak i dla TOR-u będzie to coś więcej, jak tylko zwykły mecz ligowy. Więc nikt nie wątpi w to, że na boisku w Bogdanowicach będzie miała miejsce walka o każdy metr boiska, bo ten kto zwycięży poprawi swoje miejsce w tabeli i będzie miał dużo lepszą pozycję przed kolejnymi meczami ligowymi.

W dotychczasowych spotkaniach pomiędzy TOR-em, a Bogdanką mamy typowy remis: trzy mecze, w których każda drużyna po jednym razie wygrała, zremisowała i doznała porażki, gole 5-5:

12.09.2007 (IV): TOR - Start 2:1 (S.Sieńczewski 40’, 52’ – M.Gużda 4’)

13.04.2008 (IV): Start - TOR 2:1 (P.Baranowski 61’, G.Wieczorek 80’ – D.Kot 45’)

16.08.2009 (III): TOR - Start 2:2 (J.Wolański 15’, R.Bella 69’ – R.Czarnecki 47’, M.Mikler 51’)

Niestety, po meczu 16 kolejki Bogdanki w Rybniku bardzo skomplikowała się nasza sytuacja kadrowa przed tym arcy ważnym meczem z Dobrzeniem Wielkim. Do składu miał powrócić kapitan Startu Marcin Gużda, ale jego uraz wydał się poważniejszy niż przypuszczano i po poniedziałkowym treningu odnowiła się mu kontuzja nogi i z TOR-em na pewno nie wystąpi. Na domiar złego żółte kartki (już 4 w lidze) w Rybniku ujrzeli wychowankowie naszego klubu, a zarazem podstawowi zawodnicy Startu Piotr Jamuła i Mateusz Mikler i jest to wielki zawód dla tych zawodników, którzy bardzo chcieli w tym meczu zagrać. Po spotkaniu z ROW-em i wcześniejszym opuszczeniu boiska przez filara defensywy Grzegorza Kaliciaka wydawało się, że uraz „Kaliego” nie wyglądał najgorzej, lecz pomimo paru wizyt u naszego masażysty i indywidualnych rozruchach na treningach mięsień u nagi nadal boli naszego zawodnika i on również w tym spotkaniu nie wystąpi. A, że to nie koniec kłopotów, to na jednym z treningów urazów doznali napastnik Artur Dudacy i obrońca Mateusz Sałek i sami oceniają swój występ w proporcji 50 na 50, a o wszystkim zdecyduje przedmeczowy rozruch. Tak więc trener Bogdanki Marek Malewicz w drużynie ma istny szpital i jak sam mówił … nieprzespane noce, bo cała jego koncepcja legła w gruzach. Pozytywami jest tylko to, że do składu na mecz z TOR-em na pewno wskoczą nieobecni w Rybniku: Arkadiusz Lalko, Marcin Janowicz i Rafał Czarnecki, którzy zagrają od pierwszej minuty tego spotkania.

Jeśli chodzi o drużynę naszego rywala TOR Dobrzeń Wielki, to doszło tam do wielu zmian personalnych. Odeszło wielu zawodników, z których większość z nich była podstawowymi, a mianowicie: Filip Sikorski (Oderka Opole), Bartosz Steczek (Swornica Czarnowąsy), Radosław Szypuła (?), Przemysław Wnuk (MKS Gogolin), Grzegorz Reisig (Źródło Krośnica), Krzysztof Niedworok (LZS Mechnice), Andrzej Owsiak, Kamil Piotrowski, Kamil Śmieja (wszyscy nie wznowili treningów). Z kolei w zimowym okienku transferowym biało-zielono-niebieskich zasilili: Piotr Wolny, Łukasz Pyka (obaj z drużyny rezerw), Krzysztof Morka (Victoria Chróścice), Michał Bednarski (Włókniarz Zelów), Michał Sadowski (Swornica Czarnowąsy).

Także nie tylko my mamy różnego rodzaju problemy organizacyjno – personalne, podobne mają również inne kluby, w tym nasz najbliższy rywal TOR Dobrzeń Wielki. Jak by na to wszystko nie patrzeć, w najbliższą niedzielę zapowiada się walka na całego, a my wierzymy, że z tej batalii nasza Bogdanka wyjdzie zwycięsko i zainkasuje jakże potrzebne trzy punkty.

Prawdopodobny wyjściowy skład Bogdanki wygląda następująco:

Wolny – Baranowski, Lalko, Stupek, Hanuszewski – Balcer, Janowicz, Czarnecki, Dudacy (Krechowiecki ?) – Kiełtyka, Krupa

Rezerwa: Turski, Achtelik

Nieobecni: Jamuła, Mikler - kartki, Kaliciak, Gużda, (Dudacy ?), (Sałek ?) - kontuzja

autor: stantos 2010-03-27 21:45:09

Profil stantos w Futbolowo No to faktycznie drużyna w rozsypce wniosek jest jeden do końca okienka transferowego chyba zostało trzy dni,może by kogo jeszcze ściągnąć z byłych zawodników np.z Baborowa obrońcę i może jeszcze kogoś to najlepiej wie trener,bo ławka cieniutka oj cieniutka.

autor: baraxxx 2010-03-27 23:30:48

Profil baraxxx w Futbolowo z tego co się orientuje okienko transferowe skończyło sie z dniem pierwszego meczu ligowego.

autor: zmyslowa24 2010-03-29 20:58:46

Profil zmyslowa24 w Futbolowo okno transferowe zamyka się z dniem 31 marca dziękuje