Victoria Cisek - Start Galmet Bogdanowice 0-3 (0-1)
0-1 Artur Dudacy - 5'

0-2 Adam Kiełtyka - 52'
0-3 Mateusz Mikler - 80'

Nasza drużyna w sposób nie budzący wątpliwości awansowała do kolejnej rundy PP, pewnie pokonując w Cisku miejscową Victorię 3:0, a już za tydzień w kolejnej fazie PP Bogdanka zagra ze Skalnikiem II Tarnów Opolski. Przez całe spotkanie nasi zawodnicy kontrolowali grę, umożliwiając rywalowi tylko dwukrotnego oddania celnego strzału na naszą bramkę. Gdyby zawodnicy Startu wykorzystali większość okazji, to wynik z pewnością byłby wyższy.
Start
Pucharowy mecz pomiędzy Victorią Cisek a naszą drużyną odbył się na mocno zmrożonej płycie bocznego boiska w Cisku, co nie miało znaczenia przy rozgrywaniu piłek przez obie drużyny.
Początek spotkania dobrze ułożył się dla naszej drużyny. Już w  5 minucie gry z lewego narożnika boiska Mateusz Sałek dogrywa piłkę w pole karne wprost na głowę Balcera, który z kolei zgrywa ją pod nogi Artura Dudacego i nasz nowy napastnik zdobywa pierwszego gola w oficjalnym meczu Bogdanki, a w sumie było to już jego siódme trafienie. Chwilę później w 10 min. prostopadłe podanie gospodarzy sprawiło, że oko w oko z Wolnym znalazł się Wiluk, lecz w tym wypadku sędzina wraz ze swoim kolegą na linii dopatrzyła się minimalnego spalonego. W 17 min. przy próbie wybicia wślizgiem piłki przez nowego-starego kapitana Startu Marcina Gużdę trafia ona pod nogi Łebkowskiego, który oddaje strzał z 10 metra, ale bardzo lekki i spokojnie Wolny broni to uderzenie. Za chwilę po drugiej stronie boiska silny strzał z 25 m oddaje Mateusz Mikler lecz na raty ale skutecznie broni golkiper gospodarzy. W 20 min kilkunastometrowy rajd prawą stroną boiska przeprowadził Marcin Stupek, czego finałem był tylko rzut rożny, a po tym stałym fragmencie gry strzał głową Gużdy w środek bramki wyłapuje Tomasz Olszewski. Dosłownie po tej akcji Dudacy mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego efektowne uderzenie z 17 metra wylądowało na spojeniu słupka z poprzeczką. W 30 min. gry po mocnym dograniu w pole karne aktywnego od początku spotkania Sałka i zamieszaniu w polu karnym rywala, piłka trafia pod nogi Dudacego, który decyduje się na strzał lecz instynktownie, nogami broni Olszewski. Ostatnia akcja pierwszej połowy miała miejsce w 45 min. kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne do Rafała Czarneckiego nasz pomocnik nie czysto trafił w piłkę, która opuściła plac gry.
W 7 minucie po przerwie nasi zawodnicy zasłużenie prowadzili już różnicą dwóch bramek. Z lewej strony boiska Jamuła zauważył dobrze ustawionego przed polem karnym Adama Kiełtykę, który strzałem po ziemi obok interweniującego golkipera Victorii ulokował piłkę w siatce. Chwilę później ponownie Kiełtyka mógł pokonać Olszewskiego, ale tym razem bramkarz gospodarzy wyszedł obronną ręką. W 58 minucie pucharowego spotkania ponownie Olszewski zapobiegł utracie kolejnego gola po trójkowej akcji Gużda – Jamuła – Mikler. W 60 minucie trener Bogdanki Marek Malewicz dokonał potrójnej zmiany i na placu gry za Stupka, Balcera i Kiełtykę pojawili się Krupa, Lalko i Janowicz. W 74 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Krupa, ale naszemu napastnikowi zabrakło precyzji i z 9 metra przeniósł piłkę ponad poprzeczką bramki gospodarzy. Co nie udało się w tej sytuacji powiodło się chwilę później. Artur Dudacy potrafi nie tylko celnie strzelać, ale także skutecznie dogrywać piłkę do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. I właśnie dogranie piłki w polu karnym do Miklera spowodowało pozycję strzelecką „Matisa”, który technicznym uderzeniem obok wychodzącego bramkarza rywala po raz trzeci w tym meczu zadał celne trafienie, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania. Do końca meczu już żadnej drużynie nie udało się pokonać bramkarza rywala i nasz Start pewnie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Start: Wolny (46' Urbańczyk) -Stupek (60' Lalko), Baranowski, Czarnecki, Sałek - Gużda, Jamuła, Balcer (60' Janowicz), Kiełtyka (60' Krupa), Mikler - Dudacy
Trenerzy: Marek Malewicz (I), Piotr Urbańczyk (II)
Victoria: Olszewski - Leszczyk, Dumała, Kalsz, Bęben (70' Sielski) - Plachetka, Leżała (70' Janusz), Łebkowski, Wiluk, Grosiak - Piszczalla
Trener: Janusz Barszcz