Ruch Zdzieszowice - Start Galmet Bogdanowice 4-0 (1-0)
1-0 Roland Buchała - 5'
2-0 Daniel Rychlewicz - 40'
3-0 Daniel Rychlewicz - 60'
4-0 Marcin Rogowski - 68'
Przy 16 stopniowym mrozie w czeskich Mikulovicach nasza drużyna nie sprostała liderowi III ligi ulegając 4-0. Głównie w tym sparingu chodziło o wypróbowanie nowych graczy, których w tym spotkaniu wystąpiło  szceściu. Dwaj rybniczanie Szweda i Lalko kończyli właśnie obóz z ROW-em, a Janowicz wcześniej usprawiedliwił swoją absencję. Z racji przenikliwego zimna trenerzy umówili się na mecz 2x35 min.
Start (tłustym drukiem zawodnicy testowani): Wolny (62' Kopek) - Hanuszewski (35' Juraszek), Sałek (35' Reiwer), Ślepecki, Baranowski - Jamuła (60' Krechowiecki), Balcer (35' Krupa), Gużda, Czarnecki - Dudacy (62' Achtelik), Mikler (35' Kiełtyka)
Ruch (I połowa): Feć - Cieślak, Zmuda, Polak, Jakubczak - Bella, Ł.Damrat, Sobota, Kiliński - Buchała, T.Damrat.
(II połowa): Nikołajczyk - J.Kapłon, Zmuda, M.Dyczek, P.Dyczek - Rogowski, Sobota, Ł.Damrat, Rychlewicz - Kieszkowski, Księski.
Relacja z meczu >>>>>>

Pierwsza konfrontacja Bogdanki w tym roku przed jakże ważną rundą wiosenną III ligi nie wypadła dla nas korzystnie. Pod nieobecność w tym sparingu I trenera Marka Malewicza (miał ze swoją klasą studniówkę) II trener naszego teamu Piotr Urbańczyk nie mógł skorzystać z paru innych zawodników. Wcześniej swoją nieobecność usprawiedliwili Wiesław Frydryk i Marcin Stupek (obowiązki zawodowe), oraz nowi testowani zawodnicy: Marcin Janowicz, oraz Arkadiusz Lalko i Sebastian Szweda. Niewytłumaczalną jest natomiast absencja Mariusza Wiciaka, który o swojej nieobecności powiadomił w ostatniej chwili ?! Niemal z marszu do naszej drużyny dołączył kolejny testowany zawodnik 22 letni rosły obrońca LKS-u Obrowiec Dawid Juraszek, którego gra w II połowie mogła się podobać.

I połowa (35 min.) była nadzwyczaj wyrównana i obie ekipy miały po parę sytuacji do strzelenia gola. Jedyny gol padł już w 5 minucie, kiedy to Rafał Wolny wyszedł na 8-9 metr od swojej bramki, co bezlitośnie wykorzystał snajper „Zdzichów” Roland Buchała lobując naszego golkipera uderzeniem z 25 metra. W odpowiedzi nasi zawodnicy przeprowadzili dwie kontry, po których mogły paść bramki. Najpierw niezbyt silne, ale precyzyjne uderzenie z dystansu Mateusza Balcera wylądowało na poprzeczce bramki Fecia, a następnie po jednej z kontr Mateusz Mikler urwał się obrońcom i w dogodnej sytuacji zagrał poprzeczną piłkę do Marcina Gużdy, który ulokował piłkę w siatce obok interweniującego Fecia. Niestety w tej sytuacji boczny sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego i gola nie uznano. Zawodnicy Ruchu również dochodzili do wielu sytuacji strzeleckich, ale albo dobrze interweniowała nasza defensywa dyrygowana przez Pawła Ślepeckiego, albo skutecznie piłki bronił Wolny.

W II połowie w obu drużynach doszło do wielu zmian. Podopieczni Ryszarda Remienia mają szeroką ławkę zawodników rezerwowych, co odczuliśmy w drugich 35 minutach gry. Zziębnięci zawodnicy Bogdanki i Zdzich po niecałych 5 minutach przerwy wznowili grę w której już niepodzielnie dominował Ruch. Z dobrej strony pokazał się napastnik pomarańczowo-czarnych Daniel Rychlewicz i po dwóch szybkich akcjach zdołał pokonać Rafała Wolnego. Na niespełna 10 minut przed końcem spotkania do naszej bramki stanął młodziutki Jacek Kopek i dobitnie przekonał się, co znaczy gra na poziomie III ligi. W końcówce meczu w niegroźnej sytuacji na tyle niefortunnie interweniował, że sparowana przez siebie piłka znalazła się pod nogami Marcina Rogowskiego, a popularny „Rogi” nie zwykł marnować takich okazji i strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 4-0.

Dla próbowanych zawodników było to nowe doświadczenia, a dla naszych miejsce w szeregu, choć na tym etapie przygotowań o wysokiej formie nikt jeszcze nie myśli, gdyż aktualnie zawodnicy pracują nad kondycją i wytrzymałością, a wysoka dyspozycja ma zaskoczyć gdy zacznie się liga.

Następnym sprawdzianem naszych zawodników będzie potyczka na tym samym obiekcie w najbliższą sobotę z Walcami, a wprost po tym meczu kadra Malewicza i Urbańczyka uda się na tygodniowy obóz przygotowawczy do pobliskich Głuchołaz.