Zczuba.tv

Aktualności

Kierunek Jaworzno

• autor: bo_s, 2012-03-30 10:39

W pierwszy wiosenny wyjazd gracze Startu/Odry Galmet Bogdanowice udadzą się do Jaworzna na mecz z czwartą drużyną III ligi Szczakowianką. Jesienią zeszłego roku w Bogdanowicach padł remis 2-2. Jak będzie tym razem przekonamy się w najbliższą sobotę.

Dokładnie 20 sierpnia 2011r. w Bogdanowicach po golach Marcina Gużdy (17’) i samobójczym golu golkipera „Szczaksy” Sławomira Jeziorka prowadziliśmy po 45 minutach gry 2-0 i od 27 minuty po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej dla Piotra Sierczyńskiego Bogdanka grała z przewagą jednego zawodnika. Wydawało się, że II połowa również będzie nasza - nic z tego. Zdeterminowani beniaminkowie z Jaworzna po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym w 60 minucie gry przez Sylwestra Dębowskiego, oraz golu Grzegorza Kmiecika w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu i 2 dodatkowe punkty za zwycięstwo przeszły naszej drużynie koło nosa. Mecz w ramach II kolejki III ligi opolsko-śląskiej był jedynym pojedynkiem obu drużyn w historii.

Inaugurację rundy wiosennej III ligi lepiej rozpoczęli nasi gracze, którzy zdobyli punkt za bezbramkowy remis z TOR-em Dobrzeń Wielki. Jednak poziom tego meczu i styl gry zawodników pozostawił sporo do życzenia, choć pewnym usprawiedliwieniem jest późna obsada funkcji trenera i spora rotacja w składzie, który był na mecz z TOR-em został „zmontowany” na szybkiego. Pozostaje nam nadzieja, że trenerzy i zawodnicy dobrze przepracowali ten tydzień i w Jaworznie osiągną dobry wynik.

Z kolei Jaworzanie fatalnie rozpoczęli rewanżową serię gier wysoko przegrywając w Częstochowie ze Skrą 0-3. Trenerem Skry jest były zawodnik Odry Wodzisław Jan Woś, który, jak widać miał patent i pomysł na pokonanie drużyny z czołówki tabeli. I połowę tego meczu goście z Jaworzna jeszcze zagrali na remis, ale drugie 45 minut było popisem skuteczności Częstochowian, którzy w 62, 65 i 84 minucie meczu zaaplikowali rywalowi 3 bramki.

To cenne wskazówki dla Tomasza Babuchowskiego i Pawła Sibika, którzy po raz drugi poprowadzą Start/Odrę w rozgrywkach III ligi i oby z pozytywnym skutkiem.

31.03.2012r., godz. 15
Szczakowianka Jaworzno - Start / Odra Galmet Bogdanowice
Główny sędzia: Szymon Skowroński (Tychy)

31.03.2012, pozostałe pary 17 kolejki:

godz. 11: Rozwój Katowice  - Start Namysłów (sędzia: Wysocki Waldemar OPOLE)
godz. 15: Pniówek Pawłowice Śl. - Skra Częstochowa (sędzia: Lasyk Piotr BYTOM)
godz. 15: Polonia Łaziska - BKS Stal Bielsko Biała (sędzia: Szlufarski Paweł KLUCZBORK)
godz. 15: Metal Skałka Żabnica - LKS Piotrówka (sędzia: Bielecki Piotr TYCHY)
godz. 15: LZS Leśnica - Odra Opole (sędzia: Przystał Arkadiusz NYSA)
godz. 15: Przyszłość Rogów - Victoria Chróścice (sędzia: Białowąs Wojciech OPOLE)
godz. 15: TOR Dobrzeń Wielki - Victoria Częstochowa (sędzia: Pietraszewski Przemysław BYTOM)

Grzegorz Kaliciak w wiosennym meczu przeciwko Szczakowiance, po raz kolejny wraz ze swoimi kolegami z defensywy będzie chciał nie dopuścić do utraty gola.