¶roda

Aktualno¶ci

B±ku najlepszy w¶ród kibiców

• autor: bo_s, 2011-06-26 14:02

Bramkarz Bogdanki Tomasz B±kowski wygrał klasyfikację na najlepiej ocenianego zawodnika Startu sezonu 2010/11."B±ku" uzyskał ¶redni± ocenę 7,41 i w tej klasyfikacji wyprzedził Grzegorza Kaliciaka i Piotra Jamułę.
Zapraszam na wywiad ze zwycięzc± >>>>>

Tomasz B±kowski – bramkarz Startu, najlepszy zawodnik Bogdanki sezonu 2010/11 w¶ród kibiców.

- Wygrałe¶ klasyfikację najlepiej ocenianych zawodników Bogdanki. Czy czujesz jak±¶ wewnętrzn± satysfakcję, że w¶ród kibiców jeste¶ najlepszym zawodnikiem tej drużyny.

- Tak, czuję osobist± satysfakcję, że kto¶ mnie w końcu docenił, docenił moj± pracę, grę. Mogę powiedzieć, że w tej drużynie czułem pewno¶ć, doskonale rozumiałem się ze swoimi kolegami z linii obrony i to zaprocentowało dobrym wynikiem całej drużyny.

- Byłe¶ silnym punktem naszej drużyny w dopiero co zakończonym sezonie. Jak ocenisz swoj± grę w Starcie przez ostatni rok.

- Ciężko jest samego siebie oceniać, ale spróbuję. Nie da się ukryć, że parę bramek sobie bym przypisał, wiele z nich można było unikn±ć. W paru sytuacjach wystarczyło tylko dochować szczególików taktyki, gdzie ja mogłem się inaczej zachować, a wtedy uniknęliby¶my czę¶ci straconych bramek, które niejednokrotnie odebrały nam też punkty. Ogólnie ze swojej gry jestem zadowolony, chociaż jeszcze wiele jest do poprawienia.

- Dla mnie osobi¶cie i z pewno¶ci± nie tylko jeste¶ najlepszym zawodnikiem na tej pozycji w historii klubu, pomimo młodego wieku. Jak uważasz, gdzie najwięcej nauczyłe¶ się bramkarskiego kunsztu.

- Zdecydowanie najwięcej nauczyłem się na samym pocz±tku mojej przygody z piłk±, czyli w Wodzisławskiej Szkółce Piłkarskiej. Tam miałem trenera Janusza Pontusa, któremu wiele zawdzięczam, bo dużo mnie nauczył, a główny nacisk kładł na wyrobieniu u mnie charakteru. Podkre¶lał – masz być zdenerwowany, jak stracisz bramkę i taka cecha we mnie została. Po każdej straconej bramce najpierw przez chwilę wracam do sytuacji sprzed strzelonego mi gola i zastanawiam się, co mogłem zrobić, żeby nie dopu¶cić do jego utraty, jak inaczej ja i moi koledzy mogli¶my się zachować. Chciałbym jeszcze zaakcentować, że w WSP bramkarskiej tajników uczył mnie też obecny trener bramkarzy tu w Bogdance Piotr Urbańczyk. Dla mnie w każdym meczu, co zrozumiałe licz± się 3 punkty, ale też zagranie z tyłu na zero. Podsumowuj±c najwięcej zawdzięczam WSP, gdzie stawiałem pierwsze kroki i się wychowałem. Tutaj w Bogdanowicach też dużo wyniosłem pożytecznego, bo gram z chłopakami, którzy już zaliczyli różne ligi z Grze¶kiem Kaliciakiem na czele, z którym aż miło się współpracuje.

- W swojej niedługiej karierze piłkarskiej miałe¶ też hiszpański epizod. Powiedz co¶ o tym.

- Graj±c w Hiszpanii mogę mówić o sporym pechu. W Haradadzie po 8 meczach wskoczyłem do podstawowego składu i już w drugim meczu dostałem czerwon± kartkę. Wypadłem ze składu i też tam zaczęło się nieciekawie dziać i po namy¶le podj±łem decyzję o powrocie do kraju. Widocznie tak musiało być.

- W Starcie trener Remień postawił na ciebie, jako podstawowego bramkarza. Powiedz jak ci się układa  współpraca, a zarazem rywalizacja z Piotrkiem Kozakiewiczem.

- Ach, to jest temat rzeka. Tak naprawdę po pierwszych wysokich porażkach w lidze 1-3 i 0-3 z do¶wiadczenia wiedziałem, że najprawdopodobniej na Pniówek nie wyjdę. Jednak od trenera Remienia dostałem szansę, zaufał mi, a ja pokazałem w tym meczu, że jednak warto na mnie stawiać. Wracaj±c do rywalizacji z Piotrkiem, to szanuję go, bo wiem co to znaczy być tym drugim. Mi też wielokrotnie zdarzało się siedzieć na ławce, bo to nie tak, że od zawsze byłem tym pierwszym. Mogę powiedzieć, że z Piotrkiem nie czujemy między sob± jakie¶ rywalizacji, tylko współpracę. Nieraz w trudnych chwilach dla mnie po prostu mnie wspiera, często powtarza nie martw się, będzie dobrze. To jest dla mnie bardzo ważne i za to mu dziękuję, nigdy nie miałem z nim problemów i zawsze będę szanował go jako człowieka i jako sportowca.

- Dziękuję za rozmowę i życzę kontynuacji formy w kolejnych meczach

- Postaram się :)

Z Tomaszem B±kowskim rozmawiał Bogusław Stupek